Logo společnosti
Prodejní doba

Pondělí - Pátek:
08.00 - 17.00 hod.

Sobota:
08.00 - 11.30 hod.

Recyklace

Vážení zákazníci, dne 13.8.2005 vstoupila v platnost některá ustanovení novely zákona o odpadech, která se týká elektrických a elektronických zařízení. Účelem této novely je prevence vzniku odpadních elektrických a elektronických zařízení a snížení odpadu, který z těchto zařízení vzniká, opětovným použitím a recyklací použitého elektrozařízení.

Všem výrobcům a dovozcům elektrospotřebičů vznikla povinnost finančně přispívat do kolektivního systému, ze kterého bude recyklace starších výrobků financována. Tento finanční příspěvek jsou povinné uvádět odděleně na všech prodejních dokladech k novému zboží. Též koncoví prodejci máji povinnost uvádět na prodejních dokladech tento finanční příspěvek zvlášť, tak aby bylo zřejmé, že část kupní ceny bude použita k úhradě nákladů na recyklaci elektrozařízení.

Výše příspěvků pro jednotlivé typy spotřebičů je následující:

Chlazení:300,- Kč s DPH

Velké chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin.

Spotřební elektronika:200,- Kč s DPH

Televize a monitory s úhlopříčkou nad 21" (od 55 cm), tiskárny, kopírky, skenery nebo multifunkční zařízení nad 50 kg, servery nebo mainframy nebo jiné počítače nad 50 kg.

Spotřební elektronika:100,- Kč s DPH

Domácí kina, tunnery a zesilovače, reproduktory, tiskárny, kopírky, skenery od 20 od 50 kg.

Velké spotřebiče:90,- Kč s DPH

Pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, ohřívače vody nad 30kg.

Spotřební elektronika:60,- Kč s DPH

Televize a monitory do úhlopříčky 21" (55 cm včetně), DVD, videopřehrávače a rekordéry, mikro/mini/midi věže, hifi komponenty, SAT a DVBT přijímače, dataprojektory, elektrické a elektronické hudební nástroje, notebooky, laptopy, tiskárny, kopírky, skenery nebo multifunkční zařízení do hmotnosti 20 kg, elektrické psací stroje, telefonní ústředny.

Spotřební elektronika:35,- Kč s DPH

PC základní jednotky, barebone systémy, faxy, dálnopisy.

Spotřební elektronika:30,- Kč s DPH

Videokamery, navigační systémy, GPS, přenosné radiomagnetofony.

Střední spotřebiče:20,- Kč s DPH

Varné desky, mikrovlnné trouby, vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění, ohřívače vody od 10 do 30kg.

Spotřební elektronika:10,- Kč s DPH

Discmany, walkmany, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, radiobudíky, autoreproduktory, klávesnice, elektronické diáře, telefonní záznamníky.

Nářadí - Hobby, Dílna a Zahrada:7,- Kč s DPH

Vrtačky, pily, brusky, pájky, frézky, čerpadla, hoblíky, kladiva, šroubováky, svářečky, nýtovací kleště, kompresory, sekačky, křovinořezy, drtiče, nůžky na živý plot,...

Malé spotřebiče:6,- Kč s DPH

Žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalů, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže nebo jinou péči o tělo, hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, váhy, elektrické ventilátory malé.

Spotřební elektronika:4,- Kč s DPH

Mobilní a bezdrátové telefony a příslušenství, vysílačky, kalkulačky, myši, PC komponenty, sluchátka, dálkové ovladače, mikrofony, komponenty zabezpečovacích systémů.

Recyklační příspěvek (PHE) je příspěvkem do kolektivního systému, nikoliv poplatkem za likvidaci konkrétního spotřebiče při nákupu nového.

Více naleznete na www.elektrowin.cz, www.ekolamp.cz a www.asekol.cz.

webdesign: Štěpán Mátl
© 2018 MultiMarket Telč, spol. s r.o. | Ochrana osobních údajů
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace